W dniach 8 – 15 maja 2021 r. odbywała się XVIII edycja Tygodnia Bibliotek, która upłynęła pod hasłem „Znajdziesz mnie w Bibliotece”.

Aktywny udział w niej wzięła Lwówecka Bibliotece Publiczna, inaugurując biblioteczny tydzień literacką sesją zdjęciową, w której udział wzięli pracownicy biblioteki. [galeria] Filie biblioteczne – w Rakowicach Wielkich i Kotliskach, zaproponowały mini-warsztaty online, zdradzające tajniki sztuki decoupage, czyli w jaki sposób własnoręcznie stworzyć piękne pojemniki do przechowywania herbaty lub kawy. Dzieci i młodzież, czytelnicy filii bibliotecznej w Sobocie, przygotowały niecodzienne zdjęcia pn. „sleeveface”, czyli ubierz się w książkę. W nawiązaniu do tegorocznego hasła „Znajdziesz mnie w bibliotece”, w filii bibliotecznej w Niwnicach odbyły się „Bajkowe Poszukiwania”, polegające na odnalezieniu książki ukrytej w zagadce. Zwieńczeniem Tygodnia Bibliotek, było spotkanie uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych „Chochlik”. Miało ono niecodzienny charakter, ponieważ odbyło się w pięknej scenerii Szwajcarii Lwóweckiej.

Podjęte działania w doskonały sposób wpisały się w hasło tej ogólnopolskiej kampanii czytelniczej, przybliżając czytelnikom nie tylko książki, jakie można znaleźć w bibliotece, ale także osoby, które na co dzień w niej pracują.