22 czerwca w naszej bibliotece spotkali się miłośnicy historii i piwowarstwa. Okazją było otwarcie wystawy „Piwo w Karkonoszach. Dzieje piwa w regionie jeleniogórskim i lwóweckim od końca XII wieku po czasy współczesne”, przygotowanej w 2021 r. przez Archiwum Państwowe we Wrocławiu, opartej na bogatych zbiorach archiwum. W części poświęconej browarnictwu lwóweckiemu, a zwłaszcza rodzinie Hohberg,  wykorzystano również między innymi zbiory naszej Placówki Historyczno-Muzealnej. Publiczność miała możliwość wysłuchania wykładu o dziejach piwowarstwa w regionie karkonoskim, który wraz z prezentacją przedstawił pan Wojciech Szczerepa z Archiwum Państwowego we Wrocławiu oddz. w Jeleniej Górze, autor wystawy i katalogu do wystawy.

Naszymi gośćmi byli między innymi Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski, Pani Mariola Szczęsna oraz Dyrektor Browaru Lwówek 1209, Pan Tomasz Jaskóła, który przygotował niespodziankę – zaprosił uczestników spotkania na zwiedzanie lwóweckiego browaru i osobiście pełnił rolę przewodnika.

Wystawa „Piwo w Karkonoszach” będzie udostępniana w ratuszu do końca sierpnia 2022 r. w godzinach pracy biblioteki.

Kategorie: Relacje