Lwówecka Biblioteka Publiczna bierze udział w projekcie „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2019” realizowanym przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszcyca.

Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach projektu biblioteka otrzymała nieodpłatnie urządzenie, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące.

Czytak 4 – to urządzenie odpowiednie dla czytelników z dysfunkcją wzroku, mającym trudności w obsłużeniu innych urządzeń do odtwarzania książek. Czytak 4 jest nieskomplikowanym urządzeniem, prostym w obsłudze. Wyposażony jest w duże przyciski oraz głośnik, dający dobre brzmienie.

Urządzenie zawiera bogaty zbiór książek w postaci cyfrowej – blisko 200 pozycji literatury pięknej polskiej i obcej.  >>Link do katalogu<<

>>Regulamin wypożyczenia urządzenia Czytak 4<<
>>Załącznik nr 1 do Regulaminu<<