W marcu br. Lwówecka Biblioteka Publiczna wzięła udział w V Ogólnopolskim Czytaniu Jeżycjady, cyklu powieści dla młodzieży autorstwa Małgorzaty Musierowicz. Jest to akcja mająca na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, organizowana przez wydawnictwo Akapit Press.

Do wspólnego czytania Biblioteka zaprosiła czytelników, którzy wybrali swoje ulubione części książek. Jeżycjada stała się doskonałą okazją do łączenia pokoleń. W filii bibliotecznej w Sobocie dzieci i młodzież przygotowały galerię rysunków głównych bohaterów rodziny Borejków. Następnie przeczytały fragmenty dwóch książek , „Noelki” i „Wnuczki do orzechów”. W filii w Kotliskach uczestnikami Jeżycjady była młodzież, która stworzyła galerię zdjęć książek M. Musierowicz. Miłym akcentem stał się udział w akcji p. Zuzanny, czytelniczki filii bibliotecznej w Rakowicach Wielkich.