Lwówecka Biblioteka Publiczna bierze udział w projekcie „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2019” realizowanym przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszcyca.

Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach projektu biblioteka otrzymała nieodpłatnie urządzenie, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące.

Urządzenie zawiera bogaty zbiór książek w postaci cyfrowej – blisko 200 pozycji literatury pięknej polskiej i obcej. [katalog 1]

W ramach projektu „Niewidomi czytają słuchając”, katalog książek mówionych wzbogacony został o kolejne pozycje. [katalog 2]

W ramach projektu „Książka na zdrowie – Edycja 2020”, Stowarzyszenie „Larix” udostępniło zbiór książek mówionych dotyczących zdrowia. [katalog 3].

W ramach projektu pn. „Nagranie i nieodpłatne rozpowszechnianie cyfrowych książek mówionych dla osób z dysfunkcją wzroku”, Stowarzyszenie „LARIX” udostępniło 130 książek mówionych (część pierwsza), tematycznie zróżnicowanych, wydanych w latach 2020-2021. [katalog 4].