W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w dniu 20 października 2021 r. Lwówecka Biblioteka Publiczna gościła Jolantę Marię Kaletę. Pisarka, z wykształcenia historyk i politolog, przez szereg lat pracowała we wrocławskich muzeach: Muzeum Sztuki Medalierskiej i Muzeum Historycznym.
Autorka w swoich książkach odwołuje się do wielu ważnych, autentycznych zdarzeń z przeszłości, związanych z historycznymi tajemnicami i zaginionymi skarbami, które mają wpływ na życie książkowych bohaterów, a fabuły jej powieści rozgrywają się na Dolnym Śląsku (m.in. „Pułapka” – w okolicach Lwówka Śląskiego i Świeradowa Zdroju). W trakcie spotkania pisarka wiele razy mówiła  o tym, że „Dolny Śląsk zalicza się do najpiękniejszych zakątków Polski”, że to nie tylko Karkonosze, ale także Góry Sowie, Góry Stołowe, Złote czy Bardzkie. To także rozsiane pomiędzy nimi urocze miasteczka, kotliny, pałace, zamki. Każde z nich skrywa wiele zagadek i tajemnic. Wszystko to było przedstawione i omówione na podstawie prezentacji „Blask nazistowskich skarbów”.
Nasze spotkanie okazało się wyjątkowo bogate w historię – również osobistą, związaną z dziejami rodzinnymi, które stały się kanwą trylogii „Wojna i miłość”. Za niezwykłymi książkami ukrywa się niezwykły człowiek. Czytelnicy mogli nabyć również wybrane książkę z autografem autorki.

Kategorie: Aktualności

Skip to content