„Zimowe rozmaitości” to wspólne hasło zimowych ferii zorganizowanych przez filię biblioteczną w Sobocie.
W pierwszym tygodniu dzieci wysłuchały opowiadania z książki pt. „O siedmiu krasnoludkach, które nigdy nie spotkały Królewny Śnieżki i inne prawdziwe opowieści” autorstwa E. Wojdyłło i J.L. Wiśniewskiego. Stworzyły zimowe obrazki, które utworzyły biblioteczną galerię. Nie zabrakło także zimowych zagadek, rebusów i łamigłówek.
W drugim tygodniu uczestnicy ferii rozmawiali nt. uczuć, poznając przy tym książki opowiadające o nich – „Uczucia. Dziecinne opowieści o tym, co najważniejsze” autorstwa J.L. Wiśniewskiego i A. Jamróz oraz „Co robią uczucia?” T. Oziewicz. Następnie stworzyli rysunki obrazujące poszczególne uczucia, m.in. miłość, wdzięczność, ciekawość czy złość. Podczas zajęć dzieci i młodzież poznały historię oraz ciekawostki na temat Walentynek. Wspólnie przygotowały miłosne serce.
Ostatni dzień zimowych ferii poświęcony został kotom i ich zwyczajom. Wszyscy wysłuchali bajki B. Wenzel „A każdy widział kota”, wzięli udział w kocich zabawach oraz w zajęciach plastyczno-technicznych, podczas których powstał m.in. koci lapbook.
Zajęcia czytelnicze odbyły się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży „Spod Lady”.