11 maja świętowaliśmy XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w filii bibliotecznej w Niwnicach. Tegoroczne hasło brzmiało: „BIBLIOTEKA Świat w jednym miejscu”, dlatego zajęliśmy się książką Aleksandry i Daniela Mizielińskich p.t.: „MAPY. Edycja fioletowa. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata”, dzięki której poznaliśmy bliżej naszych sąsiadów. Dodatkową atrakcją podczas spotkania była zabawa z jeżdżącymi, sterowanymi przy pomocy tabletów, robotami Photon. Zadanie polegało na ustaleniu trasy przejazdu po przygotowanej wcześniej przez dzieci mapie w taki sposób, aby odwiedzić poszczególne państwa sąsiadujące z Polską.

Zajęcia odbyły się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży „Spod Lady”.