Pasowanie uczniów kl. I – II na czytelników

Filia biblioteczna nr 7 w Rakowicach Wielkich już od kilkudziesięciu lat organizuje uroczyste pasowania dzieci na czytelników, które są oficjalnym przyjęciem najmłodszych uczniów do grona przyjaciół biblioteki. Jest to początek czytelniczej przygody dzieci z książką

W pierwszej części majowego spotkania dzieci otrzymały garść informacji na temat regulaminu wypożyczania  i zasad postępowania z książkami oraz zapoznały się z biblioteką. Następnie uczestniczyły w mini konkursie czytelniczym – „Z której jestem bajki?” Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przyrzeczenia i akt pasowania bajkowym piórem na czytelnika Biblioteki.

„My uczniowie pierwszej klasy, uroczyście przyrzekamy,

Że będziemy kochać książki, krzywdy zrobić im nie damy,

I wskazówek, i rad książek będziemy słuchać z uwagą.

Obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą!

Przyrzekamy!”

Dzieci otrzymały w prezencie bajeczki, kolorowe zakładki oraz niespodzianki. Wszystkim naszym nowym czytelnikom życzymy wielu przyjemnych i interesujących przygód w świecie książek. Mamy nadzieję, że biblioteka będzie kojarzyła się uczniom z miejscem przyjaznym, gdzie są zawsze mile widziani.