Pasowanie uczniów kl. I – II na czytelników

„Majowe spotkania z książką” – pasowanie na czytelnika w Filii bibliotecznej nr 3 w Kotliskach są organizowane już od kilkudziesięciu lat . Uroczystość ta jest zachęceniem najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Podczas spotkania dzieci poznały zasady obchodzenia się z książką, wysłuchały wiersza „Skarga Książki” oraz zwiedziły bibliotekę. Odpowiadały na zagadki o książce i bohaterach bajek. Najważniejszym momentem  uroczystości było złożenie przyrzeczenia i akt pasowania bajkowym piórem na czytelnika Biblioteki.

„My uczniowie, uroczyście przyrzekamy,

Że będziemy kochać książki, krzywdy zrobić im nie damy,

I wskazówek, i rad książek będziemy słuchać z uwagą.

Obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą!

Przyrzekamy!”

Na zakończenie dzieci otrzymały w prezencie bajeczki, kolorowe zakładki oraz niespodzianki. Wszystkim naszym nowym czytelnikom życzymy wielu przyjemnych i interesujących spotkań w świecie książek. Spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze i mamy nadzieję, że biblioteka będzie kojarzyła się uczniom z miejscem przyjaznym, gdzie są zawsze mile widziani.