W dniach od 19 do 21 sierpnia 2022 r., w Krakowie, odbyło się szkolenie dla laureatów Konkursu Małe Granty realizowanego w ramach Programu „Równać Szanse 2022”. Udział w szkoleniu był możliwy dzięki otrzymaniu przez Lwówecką Bibliotekę Publiczną dotacji w wysokości 10 tys. zł na prowadzenie projektu pn. „Magiczny Löwenberg, czyli legendy Lwówka Śląskiego”, skierowanego do młodzieży w wieku od 13 do 19 lat.

Trzydniowy program oparty był na omówieniu głównych zagadnień związanych z całościowym zarządzaniem projektem. Udział w nim wzięła dwudziestoosobowa grupa koordynatorów z całej Polski, a poprowadzony został przez dwoje trenerów: Iwonę Kirstein, psychologa biznesu oraz Jerzego Szczepańca, terapeutę rodzin dotkniętych przemocą. Uczestnicy szkolenia mieli możliwość zapoznania się m.in. z metodologią Równać Szanse, zasadami skutecznej realizacji swoich projektów, sposobami motywacji młodych osób do działania, a także z istotą sprawczości młodzieży.

Już wkrótce rozpoczynamy projekt pn. „Magiczny Löwenberg, czyli legendy Lwówka Śląskiego”, do którego zaprosimy młodych ludzi chcących poszerzyć wiedzę, rozwinąć umiejętności społeczne, poznać nowych przyjaciół. Śledźcie nasz profil uważnie!

Program Równać Szanse jest programem Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Fundację Civis Polonus.

Kategorie: Aktualności

Skip to content