24 listopada zorganizowaliśmy wyjazd na edukacyjne warsztaty, które odbyły się w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Udział w nich wzięła grupa młodzieży  realizująca projekt „Magiczny Löwenberg, czyli legendy Lwówka Śląskiego”.

Podwoje teatralnego gmachu otworzył Pan Jacek Paruszyński, aktor, od lat związany z jeleniogórskim teatrem, mający na swoim koncie kilkadziesiąt ról teatralnych.

Zwiedzanie zakulisowych zakamarków rozpoczęło się od poznania ponad stuletniej historii teatru. Następnie Pan Jacek opowiadał o kolejnych etapach powstawania spektaklu, poczynając od wyboru repertuaru, przygotowania tekstu, kostiumów. Mieliśmy możliwość obejrzenia pokoju, w którym odbywają się próby aktorów i zajrzenia do garderoby. Udało nam się także odkryć tajemnicę tego, co znajduje się pod deskami sceny. Na końcu młodzi ludzie stanęli na samej scenie, by poczuć się na niej jak prawdziwi aktorzy występujący przez publicznością.

Projekt „Magiczny Löwenberg, czyli legendy Lwówka Śląskiego” realizowany jest w ramach „Programu Równać Szanse 2022” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowanym przez Fundację Civis Polonus.

Kategorie: Aktualności

Skip to content