28 listopada 2022 r. Lwówecka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie „JAPONIA – KRAJ WSCHODZĄCEGO SŁOŃCA. Tradycja i nowoczesność”.

Naszym gościem będzie Pan Hiroshi Kojima – licencjonowany kowal Ministerstwa Kultury Japonii, inspektor Rejestracji Mieczy Biura Edukacji w Prefekturze Saitama, członek „Nippon Bijutsu Token Hozon Kyokai”, elitarnego towarzystwa na rzecz zachowania japońskiej sztuki wyrobu mieczy. Kolekcjonerom japońskiej broni na całym świecie znany jest jako Keiun Naohiro, które jest jego nazwiskiem cechowym. Przyjął je na początku lat 80., kiedy uzyskał licencję miecznika Cesarstwa. Jego rodzina zajmuje się płatnerstwem od sześciu pokoleń.

O 16.00 odbędą się zajęcia dla dzieci (pismo japońskie, origami, nauka jedzenia pałeczkami – liczba miejsc ograniczona, prosimy o wcześniejsze zgłoszenie – 75 782 45 44)

O 17.00 rozpocznie się spotkanie dla dorosłych (rozmowa o dawnej i współczesnej Japonii, roli tradycji i zmianach zachodzących w Kraju Kwitnącej Wiśni, japońskich mieczach i tajemnicach ich wytwarzania, prezentacja broni).

Spotkanie odbędzie się w Dziale dla Dorosłych (Ratusz, I piętro). Serdecznie zapraszamy.

Kategorie: Aktualności

Skip to content