Gościem spotkania z cyklu „Ludzie Regionu”, które odbyło się 02 grudnia w Lwóweckiej Bibliotece Publicznej, był Pan Marek Szramowiat – sportowiec, ultramaratończyk, człowiek o wielkiej pasji biegania.
Przygodę z biegami rozpoczął w Złotoryi ponad 10 lat temu na dystansie 11 km.
Na swoim koncie ma wiele maratonów i ultramaratonów górskich. Przebiegł tysiące kilometrów, wciąż zwiększając dystanse, przyjmując wciąż nowe wyzwania.
W ubiegłym roku pokonał trasę 330 km w Alpach Włoskich, co umożliwiło mu wzięcie udziału w tegorocznym, morderczym, bardzo trudnym technicznie biegu wysokogórskim w Dolinie Aosty we Włoszech – dystans wynosił 450 km. Tor des Glaciers to bieg dla najlepszych na świecie biegaczy. Wśród nich był nasz gość, Pan Marek Szramowiat.
Podczas spotkania mieliśmy okazję obejrzeć zdjęcia i posłuchać relacji z uczestnictwa w Tor des Glaciers oraz z przygotowań do tego bardzo trudnego biegu. Pan Marek nie krył, iż szykował się do niego dwa lata, przez cały czas trenując. To były dwa lata ciężkiej pracy, wielu wyrzeczeń, a przy tym wielkiego wsparcia ze strony rodziny.
Trzymamy kciuki za podejmowanie nowych wyzwań i życzymy kolejnych sukcesów.
Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych „Chochlik”.

 

Kategorie: Aktualności

Skip to content