13 lutego 2025 r. odbyły się zajęcia w ramach „Zimowych ferii w kolorze niebieskim”, zorganizowane przez filię biblioteczną w Sobocie. Poświęciliśmy je kotom, kotkom i koteczkom, a szczególnie Cukierkowi, bohaterowi książki Waldemara Cichonia pt. „Cukierku, Ty łobuzie!” Wzięliśmy przy tym udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Luty z Cukierkiem – Książki z Pazurem” aby „wspólnie promować czytelnictwo wśród najmłodszych i szerzyć pozytywne wzorce zachowań, inspirując się przygodami niezastąpionego Kota Cukierka”. Podczas spotkania dzieci wysłuchały fragmentu książki, a następnie stworzyły kocie prace plastyczne.
Dbajmy o rysie, czyli Międzynarodowy Dzień Rysia w filii nr 6 w Sobocie
Z okazji Międzynarodowego Dnia Rysia filia nr 6 w Sobocie zaprasza dzieci do udziału w zajęciach czytelniczo-plastycznych przygotowanych na podstawie książki Anieli Cholewińskiej-Szkolik pt. „Osamotniony ryś”. Spotkanie, organizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci Dowiedz się więcej





