23 kwietnia na popołudniowych zajęciach rozmawialiśmy o sztuce. Omówiliśmy książkę „Van Dog” autorstwa Mikołaja Pasińskiego, która opowiada historię psa „malarza”. Dzieci podczas słuchania wcieliły się w rolę artysty i tak jak on stworzyły obraz łąki pełnej cudowności. Kodując kolorami odtworzyły słynny obraz Leonarda Da Vinci „Mona Lisa”. W formie zabawy dopasowali detale do każdego z sześciu obrazów i zagrali w grę karcianą „Ja mam, kto ma”?, podczas której zapoznali się z wieloma obrazami t.j. „Gwieździsta noc” Vincenta van Gogha, czy „Śpiący Mietek” Stanisława Wyspiańskiego. Dużo zabawy sprawiło dziewczynkom przebranie za meksykańską malarkę Fridę Kahlo a chłopcom za Pabla Picasso.

Kategorie: Relacje ODM

Przejdź do treści