W ramach XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w filii nr 3 w Kotliskach odbyło się uroczyste Pasowanie na czytelnika najmłodszych uczestników zajęć i spotkań bibliotecznych. Dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Następnie, z rąk Pani Aleksandry Szymanowicz-Bogdan, otrzymały dyplomy oraz książeczki. Mali czytelnicy obdarowani zostali również odblaskami, malowankami oraz słodkimi niespodziankami. Wydarzeniu towarzyszyły zajęcia czytelniczo-plastyczne przygotowane na podstawie książki Katarzyny Bieńkowskiej „AdoPsiak Biszkopt”. Panie: Izabela Zabawa Proska, Agnieszka Chochła i Danuta Wołkowska czytały dzieciom opowiadania o piesku Biszkopcie, głównym bohaterze książki. Spotkanie zakończyło się wesołymi pracami plastycznymi.

Przejdź do treści