22 maja obchodzony jest Dzień Praw Zwierząt, a my, w filii bibliotecznej w Sobocie, świętowaliśmy go dzień wcześniej. Zaczęliśmy od rozmowy o prawach zwierząt. Zagraliśmy w zwierzęce bingo, rozpoznawaliśmy ślady zwierząt, a świecąc latarką dowiedzieliśmy się, jakie zwierzęta kryją się w lesie. Z książki pt. „Co warto wiedzieć o zwierzętach” autorstwa Wiesława Błacha odgadywaliśmy zagadki o zwierzętach. Wiele uśmiechu i radości sprawiła dzieciom zabawa w dojenie krowy i karmienie świnki. Pracą plastyczną było wykonanie z papieru kolorowej kury i koguta.
Zajęcia odbyły się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci „Spod Lady”.











