Wakacyjne zajęcia w filii bibliotecznej w Sobocie upłynęły pod hasłem „Przyjdź, pomaluj swój świat!” W programie spotkań znalazło się m.in. plenerowe malowanie mydlanymi bańkami, zajęcia plastyczno-techniczne, kalambury, gry i zabawy ruchowe z wykorzystaniem chusty animacyjnej i balonów na wodę oraz granie w gry planszowe. Nie zabrakło zajęć czytelniczych, podczas których dzieci wysłuchały opowieści „Dlaczego Kameleon zmienia kolor?” autorstwa E. Gakuya i C. Lloyd, do którego stworzyły prace plastyczne wykorzystane następnie do nagrania teatrzyku kamishibai.
Na zakończenie bibliotecznych wakacji, uczestniczące w nich dzieci i młodzież wzięły udział w sesji zdjęciowej przebierając się za ulubione bajkowe postacie, co przyniosło im wiele radości i uśmiechów.