„Odkrywanie Lwówka Śląskiego” to główny temat działań bibliotecznych w październiku. Uczestnikami byli uczniowie klas I-III wszystkich lwóweckich szkół podstawowych. Dzieci podczas spotkania odkrywały kolorowe karty umieszczone na tablicy i w ten sposób zdobywały informacje o naszym mieście. Najciekawsze odkrycia dotyczyły historii, zabytków oraz legend. Aby urozmaicić spotkania, dzieci m.in. budowały z własnych dłoni „most na Bobrze”, oglądały wykonane z piaskowca detale architektoniczne w ratuszu, mogły dotknąć piaskowcowych schodów, kolumn, posadzki. Uczestnicy zajęć obejrzeli lwówecka legendę „ O przekupnym strażniku zegara na ratuszowej wieży” przedstawioną w formie teatrzyku kamishibai, odwiedzili multimedialną salę przedstawiającą bogactwo przyrodnicze i geologiczne Ziemi Lwóweckiej, zwiedzili zabytkowy ratusz. Takie zajęcia odbyły się 6 razy i uczestniczyło w nich 129 uczniów.

W październiku odbyło się również 6 wycieczek do biblioteki w których uczestniczyło 68 przedszkolaków. Klasa III ze Szkoły Podstawowej w Płóczkach Dolnych brała udział w lekcji bibliotecznej pt. „Jak korzystać ze słowników i encyklopedii”, klasa III a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim uczestniczyła w poranku czytelniczym. Uczniowie słuchali głośnego czytania książki E. Kołaczkowskiej pt. „Jaszczurka Cziczi na zachodzie Polski”, a wszyscy którzy nie mogli przyjść do nas osobiście, mogli uczestniczyć on-line w zajęciach bibliotecznych „Jak nauczyć się rysowania” z wykorzystaniem literatury popularnonaukowej. Niewątpliwą atrakcją października było spotkanie z pisarką panią Wiolettą Piasecką w ramach działającego u nas Dyskusyjnego Klubu Książki „Spod Lady”.

Naszym spotkaniom towarzyszyła duża dawka uśmiechu, zabawy, pozytywnej energii i ciepłej atmosfery, widać było wielką potrzebę integracji i wzajemnej pomocy. We wszystkich spotkaniach nie brakowało zmagań plastycznych i szalonych pamiątkowych zdjęć.

 

Kategorie: Relacje ODM

Skip to content