W dniach 8-15 maja świętujemy XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W naszym przypadku będzie trwał on jednak trochę dłużej. 8 maja to oczywiście Dzień Bibliotekarza – nasze święto. Od tego dnia w Placówce Historyczno-Muzealnej udostępniona będzie wystawa modelu Boberhaus – nieistniejącego już lwóweckiego budynku, autorstwa modelarza z Zittau, pana Bernda Sonsalli. Od 9 maja nasz Dział Dziecięcy zaprosi najmłodszych do Bajkowego Pokoju Zagadek. 11 maja spotkamy się z panią Krystyną Skwarkowską, lokalną artystką i poetką. 17 maja odwiedzi nas Sławek Gortych, autor serii książek o karkonoskich schroniskach. 18 maja otworzymy jubileuszową wystawę „40 lat minęło” w filii bibliotecznej w Kotliskach.

Poza tym planujemy finał konkursu „Wielka Liga Czytelników”, warsztaty dziewiarskie, Nocne Zwiedzanie Zamku Czocha z młodzieżą z naszego projektu „Równać Szanse” i pasowanie na czytelnika.

W bibliotekach czekać na Was będą nowości oraz kiermasz książki.

I pamiętajcie – Maj miesiącem przebaczenia, oddajcie przetrzymywane książki i nie płaćcie kary!

Szczegóły znajdziecie na plakacie poniżej oraz kolejnych plakatach promujących poszczególne wydarzenia.

Zapraszamy do uczestnictwa!