30 maja gościem lwóweckiej biblioteki był Pan Jacek Fedorowicz, satyryk, aktor, felietonista, prezenter telewizyjny, artysta malarz i rysownik.

Zgromadzona licznie publiczność, wśród której nie zabrakło Pani Marioli Szczęsnej, Burmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski, wysłuchała wielu humorystycznych opowieści i anegdot z życia Pana Jacka. Opowiadał m.in. o początkach kariery zawodowej w studenckim teatrze Bim-Bom oraz znajomości ze Zbigniewem Cybulskim i Bogumiłem Kobielą, o współtworzeniu magazynu satyrycznego „60 minut na godzinę” w Programie III Polskiego Radia, gdzie występował w kilkunastu rolach, a także o głównej roli w filmie „Nie ma róży bez ognia” i współpracy ze Stanisławem Bareją. Pan Jacek wyjaśnił również skąd wzięło się określenie „Mistrz offu”, które znalazło się w tytule jednej z jego książek.

Niespodzianką wieczoru było zaprezentowanie rysunków autorstwa Pana Jacka Fedorowicza, znajdujących się w posiadaniu rodziny Juniszewskich, od lat zaprzyjaźnionej z gościem spotkania.

Całość moderowana była przez Pana Marcina Michrowskiego, dziennikarza, mającego na swoim koncie liczne wywiady z gwiazdami.

Spotkanie autorskie z Panem Jackiem Fedorowiczem zorganizowane zostało w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych „Chochlik” oraz z okazji obchodów XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Kategorie: Relacje

Skip to content